Bankovní Institut Vysoká škola - Karlovarské konzultační středisko (pobočka) sídlí v budově Střední odborné školy pedagogické, Gymnázia a Vyšší odborné školy na Lidické ulici; listopad 2009. Ilustrační snímek.

Bankovní Institut Vysoká škola - Karlovarské konzultační středisko (pobočka) sídlí v budově Střední odborné školy pedagogické, Gymnázia a Vyšší odborné školy na Lidické ulici; listopad 2009. Ilustrační snímek. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Bankovní institut přišel o akreditaci na výuku v angličtině

  • 15
Ministerstvo školství se rozhodlo odebrat akreditace soukromé vysoké škole Bankovní institut na studium v angličtině. Komisi k rozhodnutí dovedly závažné nedostatky na zahraničních pobočkách školy na Ukrajině a v Maďarsku. Rozhodnutí má začít platit od září 2012 a škola se proti němu ještě může odvolat.

Kvůli závažným nedostatkům na zahraničních pobočkách školy na Ukrajině a v Maďarsku navrhla Akreditační komise odebrání akreditace ve všech jazycích už letos na jaře. "Studijní evidence nebyla vedena v jazyce výuky," uvedl šéf odboru vysokých škol na ministerstvu Jiří Nantl důvod pro odebrání akreditace u navazujícího magisterského programu Economy and Management vyučovaném v angličtině.

Šéfka komise Vladimíra Dvořáková se k poměrům na škole vyjádřila ostřeji. Ve středu na rádiu Impuls řekla, že studenti na Ukrajině studovali tři až čtyři měsíce a diplomové práce pocházely bůhví odkud. "Měli jsme informace z ambasád na podivné žádosti o víza na podivné studenty," dodala s tím, že díky titulu z české školy se totiž absolventům otevře pracovní trh v celé EU.

"Tyto výroky považujeme za naprosto lživé a nepodložené a budeme žádat nápravu," reagovala na Dvořákovou tisková mluvčí školy Jitka Novotná s tím, že celou věc předali právníkům.

Komise navrhovala odnětí akreditace celkem u pěti bakalářských a dvou magisterských programů. Řízení ohledně odebrání akreditace studiu v češtině ale ministerstvo zastavilo. Podle tajemníka komise Jiřího Smrčky je tak možné, že škola převede studenty z anglického programu do českého a nestane se prakticky nic.

Ohledně poboček v Maďarsku ministerstvo ještě nerozhodlo, podle Nantla se jedná o velmi složitý případ. Poprvé v historii prý museli i vyslýchat svědky.

Bankovní institut už přitom musel loni ukončit činnost deseti svých poboček v České republice a na Slovensku kvůli nízké kvalitě výuky. Školné za jeden semestr se na této škole pohybuje od 23 tisíc do 37 tisíc korun. BIVŠ v jednání s ministerstvem zastupuje advokát Miroslav Jansta, který coby šéf České basketbalové reprezentace pomáhá ministrovi školství Josefu Dobešovi (VV) při přípravě středoškolského poháru.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video