Bandě lupičů šéfovala žena

  • 4
Nepodmíněnými tresty od pěti do deseti let vězení ocenil soudce plzeňského krajského soudu Tomáš Bouček pětici zlodějů. Před třemi lety se pokusili obrat známého o dvacet tisíc marek. Bandě šéfovala devětadvacetiletá Hana Templová.

Dříve se jmenoval Horáčková, ale letos se ve vězení vdala.

Templová dostala jako vůdce bandy 6,5 roku vězení, Templ jako zvlášť nebezpečný recidivista 10 let, Nedelčev k sedmi rokům vězení ještě trest vyhoštění na neurčito.

Bláha si má odsedět pět a Gabriel šest a půl roku. Všichni odsouzení se proti trestům už potřetí odvolali. Státní zástupkyně se práva na odvolání vzdala.

Templa poprvé u soudu nehlídali po zuby ozbrojení příslušníci speciální vězeňské jednotky se samopaly. Tento třicetiletý muž je u plzeňského krajského soudu v jiném případu obžalován z dvojnásobné vraždy a hrozí mu až doživotí.

Přepadli známého
V červenci 2001 Ludvík Gabriel s Milanem Bláhou v restauraci v Aši zjistili, že jejich známý Ivan Rehák si z Německa přivezl 50 tisíc marek a má je u sebe.

"Oba muži informovali Templovou a ta informace dál předala Pavlu Nedelčevovi z Bulharska a Robertu Templovi. Gabriel s Bláhou přivezli Reháka k jeho bydlišti v Chebu, kde ho přepadli Templ s Nedelčevem. Udeřili ho do hlavy nezjištěným předmětem, ale peníze nenašli," popsal provinění odsouzených soudce Bouček.

Rozhodujícím důkazem v kauze jsou odposlechy telefonů. Právě ty se snažili advokáti zpochybnit.

Tvrdili, že je soud používá nezákonně, protože u nich není uvedeno jméno policisty, který je zpracovával. Ze stejného důvodu věc vracel k dalším projednáním do Plzně i senát Vrchního soudu v Praze.

"Odposlechy zajištěné automatickým záznamovým zařízením splňují všechny náležitosti a jsou pro soud jako důkaz použitelné. Odvoláváme se přitom na rozhodnutí Nejvyššího soudu v Brně, které je staré devět dnů," vysvětlil Bouček.

,

Video